XAU/USD به بالای 1980 دلار صعود کرد زیرا عدم اطمینان در مورد افزایش سقف بدهی ایالات متحده افزایش یافت

پاول، رئیس فدرال رزرو روز جمعه گفت که بحران اخیر بانکی که منجر به سخت‌تر شدن استانداردهای اعتباری شد، فشار برای افزایش نرخ بهره را کاهش داده است. وی همچنین افزود: «نرخ سیاستی ما ممکن است نیازی به افزایش آنقدر نداشته باشد که در غیر این صورت بود.»


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-climbs-above-1-980-as-uncertainty-over-us-debt-ceiling-raise-soars-202305220151

پایداری مطمئن بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای (EMA) در 1980.00 دلار، روند کوتاه مدت را مثبت خواهد کرد.

معاملات آتی S&P500 اکثر زیان های ایجاد شده در اوایل آسیا را جبران کرده است. با این حال، وضعیت کلی بازار محتاطانه است، زیرا هیچ توافقی بین جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، این توافق را به گوشه و کنار می کشاند. بایدن ایالات متحده ممکن است نیاز به درخواست 14 خود داشته باشدهفتم حق اصلاح برای نجات اقتصاد از نکول

شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) به سرعت به محدوده 40.00-60.00 بازگشته است که نشان دهنده بازگشت صعودی است.

نمودار چهار ساعته طلایی

قیمت طلا به بالای مقاومت بالقوه که به حمایت تبدیل شده است، صعود کرده است که از پایین ترین حد 19 آوریل در 1969.26 دلار در مقیاس چهار ساعته ترسیم شده بود. این فلز گرانبها در بحبوحه ظهور خریداران پاسخگو از حدود 1950.00 دلار به شکل V بهبود یافت.

قیمت طلا (XAU/USD) به راحتی به بالای مقاومت بحرانی 1980.00 دلار در جلسه توکیو تغییر کرده است. این فلز گرانبها به دلیل شکست مذاکرات بر سر سقف بدهی ایالات متحده بین کاخ سفید و جمهوری خواهان برای رسیدن به توافق، قدرت بسیار زیادی پیدا کرده است. همچنین، در نظر گرفتن سیاست نرخ بهره ثابت توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) باعث تقویت قدرت گاوهای طلا می شود.


اشتراک گذاری:

  • قیمت طلا در آستانه مذاکرات سقف بدهی آمریکا به شدت به بالای 1980 دلار رسیده است.
  • بایدن ایالات متحده ممکن است نیاز به درخواست 14 خود داشته باشدهفتم حق اصلاح برای نجات اقتصاد از نکول
  • پاول، رئیس فدرال رزرو روز جمعه گفت که بحران اخیر بانکی که منجر به سخت‌تر شدن استانداردهای اعتباری شد، فشار برای افزایش نرخ بهره را کاهش داده است.

در آینده، PMI اولیه S&P US (مه) در کانون توجه باقی خواهد ماند. PMI تولیدی نسبت به انتشار قبلی 50.4 به 50.0 کاهش یافته است. انتظار می رود PMI خدمات در 53.6 ثابت بماند.

تحلیل تکنیکال طلا

شاخص دلار آمریکا (DXY) به پایین‌ترین سطح روز خود در 102.96 رسیده است زیرا انتظار می‌رود فدرال رزرو سیاست نرخ بهره خود را حفظ کند زیرا شرایط سخت اعتباری بانک‌های منطقه‌ای ایالات متحده عملاً بر تورم فشار می‌آورد.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج