XAU/USD زیر 1930 دلار باقی می ماند زیرا معامله گران در انتظار دقیقه FOMC هستند

فدرال رزرو نیاز به افزایش 50 واحدی (bps) نرخ بهره را قبل از پایان سال در پایان نشست سیاست گذاری 13 تا 14 ژوئن نشان داده بود. با این حال، داده‌های کلان دریافتی از ایالات متحده (ایالات متحده) سؤالاتی را در مورد اینکه بانک مرکزی آمریکا چقدر برای ادامه سیاست‌های پولی سخت‌تر خود دارد، ایجاد کرد. در واقع، دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده جمعه گذشته گزارش داد که فشارهای تورمی در ماه مه اندکی کاهش یافته است زیرا هزینه های مصرف کننده به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. علاوه بر این، PMI تولید مؤسسه مدیریت عرضه (ISM) هشتمین ماه متوالی انقباض را ثبت کرد و به پایین‌ترین سطح خود از می 2022 رسید. به نوبه خود نقش کلیدی در تعیین مرحله بعدی حرکت جهت دار برای قیمت بدون بازده طلا ایفا خواهد کرد.

بانک های مرکزی شاهین بر قیمت طلا فشار می آورند

از طرف دیگر، به نظر می‌رسد هر لغزشی بعدی در نزدیکی منطقه 1908-1907 دلاری پیش از رقم گردی 1900 دلاری و پایین‌ترین قیمت چند ماهه، حدود 1893-1892 دلار که هفته گذشته به ثبت رسید، حمایت می‌شود. شکست متقاعد کننده به زیر سطوح حمایت گفته شده، قیمت طلا را برای تسریع مسیر نزولی آسیب پذیر می کند و میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) را که در حال حاضر در منطقه 1860 دلاری قرار دارد، در معرض دید قرار می دهد.

سطوح کلیدی برای تماشا

در واقع، چین محدودیت هایی را بر دو فلز که به طور گسترده در نیمه هادی ها، وسایل نقلیه الکتریکی و صنایع پیشرفته استفاده می شود، اعمال کرد. این اقدام که قرار است از اول آگوست اجرایی شود، به طور بالقوه می تواند باعث اختلال بیشتر در عرضه جهانی شود. وزارت بازرگانی چین گفت که هدف از این اقدام حفاظت از امنیت ملی است، هرچند فعالان بازار این را پاسخی به تلاش‌های ایالات متحده برای محدود کردن پیشرفت‌های تکنولوژیکی چین می‌دانند. با این وجود، اعلام ناگهانی می تواند جنگ تجاری با ایالات متحده را تشدید کند، که ممکن است معامله گران را از شرط بندی های نزولی تهاجمی در اطراف قیمت طلا باز دارد. این امر باعث می‌شود قبل از تأیید اینکه حرکت بهبود اخیر از منطقه 1893-1892 دلاری یا پایین‌ترین سطح از اواسط ماه مارس، روند خود را طی کرده و موقعیت خود را برای زیان‌های عمیق‌تر طی کرده است، عاقلانه منتظر بمانیم.

چشم انداز فنی قیمت طلا


اشتراک گذاری:

  • قیمت طلا در جریان نشست آسیایی روز چهارشنبه کاهش می یابد، هرچند که این روند کاهشی ندارد.
  • بانک‌های مرکزی خشن و قدرت متوسط ​​دلار آمریکا به‌عنوان یک باد مخالف برای XAU/USD عمل می‌کنند.
  • معامله‌گران اکنون مشتاقانه منتظر جلسه FOMC هستند و قبل از انجام شرط‌بندی‌های جهت دار جدید.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-remains-below-1-930-as-traders-await-fomc-minutes-202307050252

از منظر فنی، منطقه 1931 دلاری یا بالاترین سطح هفتگی ممکن است همچنان به عنوان یک مانع فوری در برابر میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA) عمل کند که در حال حاضر حدود 1942 دلار است. قدرت پایدار فراتر از دومی ممکن است باعث افزایش کوتاه مدت شود و قیمت طلا را به منطقه 1962 تا 1964 دلار در مسیر به منطقه عرضه 1970 تا 1972 دلار برساند. برخی از خریدهای متعاقب باید به گاوها اجازه دهد تا مارک روانی 2000 دلار را پس بگیرند و مقاومت 2010 تا 2012 دلار را آزمایش کنند.

در عین حال، پذیرش رو به رشد برای افزایش 25 واحدی در نشست سیاست‌گذاری کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در 25 تا 26 ژوئیه همچنان از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده حمایت می‌کند و به‌عنوان بادی برای دلار آمریکا (USD) عمل می‌کند. ). این به نوبه خود به عنوان یک عامل کلیدی بر قیمت طلای دلار آمریکا تأثیر می گذارد. جدای از این، چشم انداز جنگ طلبانه سایر بانک های مرکزی بزرگ بیشتر به محدود کردن سود برای XAU/USD کمک می کند. با این حال، در پی نگرانی‌ها در مورد رکود اقتصادی جهانی، به‌ویژه در چین، که به نفع فلز گران‌بها به‌منظور منفعت است، این نزول کاهش می‌یابد. این نگرانی ها بیشتر با انتشار ناامیدکننده شاخص مدیران خرید خدمات چین (PMI) در روز چهارشنبه تشدید شد که از 57.1 در ماه قبل به 53.9 در ژوئن کاهش یافت. جدای از این، بدتر شدن روابط تجاری آمریکا و چین باید حداقل در حال حاضر به محدود کردن ضررهای عمیق تر برای این کالا کمک کند.

بدتر شدن روابط آمریکا و چین می تواند به محدود کردن ضرر برای XAU/USD کمک کند

قیمت طلا در روز چهارشنبه در معاملات آسیایی کاهش یافت و بخشی از رشد متوسط ​​روز قبل را به سطح 1930 تا 1931 دلار کاهش داد. XAU/USD در حال حاضر در منطقه 1924-1923 دلار معامله می شود که کمتر از 0.10 درصد در روز کاهش یافته است، زیرا معامله گران مشتاقانه منتظر انتشار آخرین صورتجلسه سیاست پولی فدرال رزرو (فدرال رزرو) هستند.

تمرکز بر روی صورتجلسه ژوئن FOMC باقی می ماند

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج